נסיכות בני דוד חרלפ

משפחת חרלפ : עבר , הווה ועתיד

הרב יעקב משה חרלפ

הרב משה לוינגר ע"ה על הרב חרלפ

הרב משה לוינגר היה גר בצעירותו ליד הרב חרל"פ . להלן התרשמותו כנער מהמופע הזה......

הרב חרלפ- סרט על אישיותו ומורשתו

https://www.youtube.com/watch?v=quWUgqcZVU0&index=8&list=PLjsWrVCPyWVqfJuBlW2JwdJDxbSaWfBPj סרט שהכין ביים וצילם יאיר חרלפ

אזכרה לרב חרלפ- ישיבת ראשון לציון

באתר של youtube תוכלו למצוא שיעורים שנתנו לזכרו בישיבת ראשון לציון כסלו התשע"ההקלידו https://www.youtube.com/watch?v=qbkSwKJgsJU

חלום הסולם -חלום מכונן קדושת הר הבית

הרב חרלפ,שחתר כל ימיו להתגלות כתב דברים מפליאים על יכולת החזון של חלום יעקב ,לקראת ז בכסלו התשע"ד- שישים למותו מובאים דברי אלה

הרב חרלפ ויום העצמאות

הרב חרלפ היה הראשון שקבע שייש לומר "נשמת" בתפילת שחרית כתפילת יום טוב מי היה מאמין שנשא דרשה ציונית בבית הכנסת ה'גר"א בשערי חסד , בירך שהחיינו על הקמת מדינת ישראל ,שמח ועלז !אולם הבין את הפער בין אוהבי המדינה החדשה ובין ה"יראים " שלא באו לשמוח בשמחת הקמת המדינה .

הרב חרלפ זיע"א - חוברת משרד החינוך בעריכת הרב ד"ר אריה סטריקובסקי

על תולדותיו , הגותו , זכרונות , הערכות והספדים, עיון במשנתו , סיפורים עליו , ארץ ישראל במשנתו הכול בחוברת לזכרו שהוציא וערך הרב אריה סטריקובסקי שליט"א בהוצאת משרד החינוך

התגלות השכינה לרב חרלפ

בי' בחשוון התרע"ו הייתה התגלות שכינה לרב חרלפ ליד הכותל המערבי . הרב חרלפ חתר תמיד להתגלות ,ראה במעמד הר סיני את האירוע המכונן של האומה ותמיד קרא להבנה כי ביסוד לימוד התורה יש לזכור כי הכול הוא מעומק התגלות השכינה בסיני . היתדפק תמיד לקבלת גילויים עליונים ולא חת להתקשר עם נשמות גדולות מהעבר כמו הגאון מוילנא והרב מבריסק .

אזכרה לרב חרלפ- מקור ראשון

הרב חרלפ- מילדות ובחרות לזקנה ושיבה . מפי נינו יאיר חרלפ

אזכרה לרב חרלפ במלאת 59 לפטירתו

לזכרו דיברו הרב משה לוינגר והרב פרופסור נחום רקובר

הציונות במשנתו של הרב חרלפ

מצורף מאמרו הנרחב של ד"ר יעקב הדני , רב ומחנךבמכללה להכשרת מורים ליפשיץ מתוך דוקטורט שחיבר על משנת הגאולה והציונות המעשית במשנת הרב חרלפ זיע"א . כאן עולה , פורחת ומתיחחדת אישיותו העצמאית והיחודית , בניגוד למה שנחשב לכאורה להיותו כינור שני למשפחת קוק . האם הציונות היא בגדר הציפיה לישועה של הרב חרלפ ?

הרב אורי פיש -- הרב חרלפ בעקבות השואה

הרב חרלפ היה מהרבנים הראשונים ומהבודדים שהתייחס מבחינה רוחנית לטבח ושואת יהודי אירופה . במאמר שלפנינו כותב הרב אורי פיש על  פרדיגרמת המעבר בין גלות לגאולה ועל גאולת הפרט ועל גאולת הכלל , ששתיהן מהוות את הרקע  הן לנסיבות של שנאת היהודים והן לרקע של התנוצצות כוחות הגאולה בימים אלו של עקבתא דמשיחא .

פנינים מהגותו של הרב חרלפ

 מהגותו הרחבה של הרב חרלפ , נאספו אפוריזמים ופנינים המאירות וזורחות כשמש על ספריו וכתביו . מעומק אמונתו , שפתו המיוחדת ומהיותו אמן הניסוח נוצרו אבני חן שלוקטו מספריו על ידי נינו יאיר בן נפתלי בן יוסף דוב חרלפ .  

הגותו ומשנתו של הרב חרלפ

 יחסית להיקף הרב של כתביו והגותו ומשנתו של הרב חרלפ , נכתבו מעט מאוד ספרים ומאמרים על משנתו האמונית המיוחדת , שאיחדה נגלה ונסתר ,קבלה ,מוסר ,הלכה ואגדה . האם ישנה אותה אישיות שכתבה גם את "מי מרום" וגם את חידושי התורה העצומים של "בית זבול "?

ליל שביעי של פסח והתגלות ניצוץ נשמתו של הרב חרלפ במעמד שירת הי"ם

ידוע היה בירושלים מעמד  ליל שירת הים , בליל שביעי של פסח , סמוך לביתו של הרב יעקב משה חרלפ בשכונת שערי חסד בירושלים . אלפי אנשים ,מכל שיכבות הציבור, נהרו לרחוב הסמוך לראות את הרב חרלפ הלבוש ב"חלוקא דרבנן" חגיגי , נושא דרשה נלהבת ומעמיקה על שירת הים וקורא ומזמר את פסוקי השירה . להרב י"ם היתה זיקה מיוחדת לליל חג זה שכביכול בו השתקפו תכונותיו המופלאות וגילוי תורתו המיוחדת בנושא גאולת עם ישראל ,מורשתו והתורה הפנימית והארץ ישראלית המתחדשת . 

הרב יעקב משה חרלפ היא האישיות הדגולה ביותר מבני משפחתינו

 הרב יעקב משה חרלפ , גאון בהלכה ,מקובל , גאון במחשבת ישראל המתחדשת ,איש האלוקים ,שזכה לגילוי שכינה בעצמו וזכה להוריד תורה חדשה אל קרקע ארץ ישראל , מחבר "מי מרום "במחשבה ו"בית זבול" בהלכה , אשר היה חריף ובקי בכל מכמני הש"ס והפסיקה - הוא הוא הענק ממשפחתינו שהאיר ומאיר את תורת ארץ ישראל ופנימיות התורה הרלוונטית לכל העובר על עם ישראל ומדינת ישראל עד היום הזה . 

WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA