משפחת חרלפ : עבר , הווה ועתיד
  www.charlap.022.co.il
נסיכות בני דוד חרלפ
יום ד', א’ באלול תשע”ז
    צור קשר  |  אודות  
שיעורי וידאו במשנת הרב חרלפ
15:37 (01/06/16) גדעון חרלפ
הרב משה לוינגר היה גר בצעירותו ליד הרב חרל"פ . להלן התרשמותו כנער מהמופע הזה......
16:48 (25/05/15) גדעון חרלפ
https://www.youtube.com/watch? v=quWUgqcZVU0&index=8&list=PLjs WrVCPyWVqfJuBlW2JwdJDxbSaWfBPj סרט שהכין ביים וצילם יאיר חרלפ
13:32 (25/05/15) גדעון חרלפ
באתר של youtube תוכלו למצוא שיעורים שנתנו לזכרו בישיבת ראשון לציון כסלו התשע"ההקלידו https://www.youtube.com/watch? v=qbkSwKJgsJU
17:57 (30/10/13) גדעון חרלפ
הרב חרלפ,שחתר כל ימיו להתגלות כתב דברים מפליאים על יכולת החזון של חלום יעקב ,לקראת ז בכסלו התשע"ד- שישים למותו מובאים דברי אלה
16:59 (24/05/12) גדעון חרלפ
הרב חרלפ היה הראשון שקבע שייש לומר "נשמת" בתפילת שחרית כתפילת יום טוב מי היה מאמין שנשא דרשה ציונית בבית הכנסת ה'גר"א בשערי חסד , בירך שהחיינו על הקמת מדינת ישראל ,שמח ועלז !אולם הבין את הפער בין אוהבי המדינה החדשה ובין ה"יראים " שלא באו לשמוח בשמחת הקמת המדינה .
09:53 (06/05/12) גדעון חרלפ
על תולדותיו , הגותו , זכרונות , הערכות והספדים, עיון במשנתו , סיפורים עליו , ארץ ישראל במשנתו הכול בחוברת לזכרו שהוציא וערך הרב אריה סטריקובסקי שליט"א בהוצאת משרד החינוך
15:44 (02/12/11) גדעון חרלפ
בי' בחשוון התרע"ו הייתה התגלות שכינה לרב חרלפ ליד הכותל המערבי . הרב חרלפ חתר תמיד להתגלות ,ראה במעמד הר סיני את האירוע המכונן של האומה ותמיד קרא להבנה כי ביסוד לימוד התורה יש לזכור כי הכול הוא מעומק התגלות השכינה בסיני . היתדפק תמיד לקבלת גילויים עליונים ולא חת להתקשר עם נשמות גדולות מהעבר כמו הגאון מוילנא והרב מבריסק .
16:52 (23/11/10) גדעון חרלפ
הרב חרלפ- מילדות ובחרות לזקנה ושיבה . מפי נינו יאיר חרלפ
13:58 (14/11/10) גדעון חרלפ
לזכרו דיברו הרב משה לוינגר והרב פרופסור נחום רקובר
17:02 (01/09/09) גדעון חרלפ
מצורף מאמרו הנרחב של ד"ר יעקב הדני , רב ומחנךבמכללה להכשרת מורים ליפשיץ מתוך דוקטורט שחיבר על משנת הגאולה והציונות המעשית במשנת הרב חרלפ זיע"א . כאן עולה , פורחת ומתיחחדת אישיותו העצמאית והיחודית , בניגוד למה שנחשב לכאורה להיותו כינור שני למשפחת קוק . האם הציונות היא בגדר הציפיה לישועה של הרב חרלפ ?
00:56 (03/06/09) גדעון חרלפ
הרב חרלפ היה מהרבנים הראשונים ומהבודדים שהתייחס מבחינה רוחנית לטבח ושואת יהודי אירופה . במאמר שלפנינו כותב הרב אורי פיש על  פרדיגרמת המעבר בין גלות לגאולה ועל גאולת הפרט ועל גאולת הכלל , ששתיהן מהוות את הרקע  הן לנסיבות של שנאת היהודים והן לרקע של התנוצצות כוחות הגאולה בימים אלו של עקבתא דמשיחא .
21:41 (25/05/09) גדעון חרלפ
 מהגותו הרחבה של הרב חרלפ , נאספו אפוריזמים ופנינים המאירות וזורחות כשמש על ספריו וכתביו . מעומק אמונתו , שפתו המיוחדת ומהיותו אמן הניסוח נוצרו אבני חן שלוקטו מספריו על ידי נינו יאיר בן נפתלי בן יוסף דוב חרלפ .  
22:34 (19/05/09) גדעון חרלפ
 יחסית להיקף הרב של כתביו והגותו ומשנתו של הרב חרלפ , נכתבו מעט מאוד ספרים ומאמרים על משנתו האמונית המיוחדת , שאיחדה נגלה ונסתר ,קבלה ,מוסר ,הלכה ואגדה . האם ישנה אותה אישיות שכתבה גם את "מי מרום" וגם את חידושי התורה העצומים של "בית זבול "?
08:42 (16/04/09) גדעון חרלפ
ידוע היה בירושלים מעמד  ליל שירת הים , בליל שביעי של פסח , סמוך לביתו של הרב יעקב משה חרלפ בשכונת שערי חסד בירושלים . אלפי אנשים ,מכל שיכבות הציבור, נהרו לרחוב הסמוך לראות את הרב חרלפ הלבוש ב"חלוקא דרבנן" חגיגי , נושא דרשה נלהבת ומעמיקה על שירת הים וקורא ומזמר את פסוקי השירה . להרב י"ם היתה זיקה מיוחדת לליל חג זה שכביכול בו השתקפו תכונותיו המופלאות וגילוי תורתו המיוחדת בנושא גאולת עם ישראל ,מורשתו והתורה הפנימית והארץ ישראלית המתחדשת . 
19:56 (30/03/09) גדעון חרלפ
 הרב יעקב משה חרלפ , גאון בהלכה ,מקובל , גאון במחשבת ישראל המתחדשת ,איש האלוקים ,שזכה לגילוי שכינה בעצמו וזכה להוריד תורה חדשה אל קרקע ארץ ישראל , מחבר "מי מרום "במחשבה ו"בית זבול" בהלכה , אשר היה חריף ובקי בכל מכמני הש"ס והפסיקה - הוא הוא הענק ממשפחתינו שהאיר ומאיר את תורת ארץ ישראל ופנימיות התורה הרלוונטית לכל העובר על עם ישראל ומדינת ישראל עד היום הזה . 
חדשות
אישים במשפחה
כתב היחס =ספר יוחסין
מלכי יהודה
המשפחות המלכותיות
הרב יעקב משה חרלפ
שיעורי וידאו במשנת הרב חרלפ  
חללי המשפחה
הרב חרלפ על פרשת השבוע מפי נינו הרב יעקב משה זק"ש


Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום | תנאי שימוש | הקם אתר חינם | | RSS