משפחת חרלפ : עבר , הווה ועתיד
  www.charlap.022.co.il
נסיכות בני דוד חרלפ
יום ה', ה’ בטבת תשע”ט
    צור קשר  |  אודות  
שיעורי וידאו במשנת הרב חרלפ
15:37 (01/06/16) גדעון חרלפ
הרב משה לוינגר היה גר בצעירותו ליד הרב חרל"פ . להלן התרשמותו כנער מהמופע הזה......
16:48 (25/05/15) גדעון חרלפ
https://www.youtube.com/watch? v=quWUgqcZVU0&index=8&list=PLjs WrVCPyWVqfJuBlW2JwdJDxbSaWfBPj סרט שהכין ביים וצילם יאיר חרלפ
13:32 (25/05/15) גדעון חרלפ
באתר של youtube תוכלו למצוא שיעורים שנתנו לזכרו בישיבת ראשון לציון כסלו התשע"ההקלידו https://www.youtube.com/watch? v=qbkSwKJgsJU
17:57 (30/10/13) גדעון חרלפ
הרב חרלפ,שחתר כל ימיו להתגלות כתב דברים מפליאים על יכולת החזון של חלום יעקב ,לקראת ז בכסלו התשע"ד- שישים למותו מובאים דברי אלה
16:59 (24/05/12) גדעון חרלפ
הרב חרלפ היה הראשון שקבע שייש לומר "נשמת" בתפילת שחרית כתפילת יום טוב מי היה מאמין שנשא דרשה ציונית בבית הכנסת ה'גר"א בשערי חסד , בירך שהחיינו על הקמת מדינת ישראל ,שמח ועלז !אולם הבין את הפער בין אוהבי המדינה החדשה ובין ה"יראים " שלא באו לשמוח בשמחת הקמת המדינה .
09:53 (06/05/12) גדעון חרלפ
על תולדותיו , הגותו , זכרונות , הערכות והספדים, עיון במשנתו , סיפורים עליו , ארץ ישראל במשנתו הכול בחוברת לזכרו שהוציא וערך הרב אריה סטריקובסקי שליט"א בהוצאת משרד החינוך
15:44 (02/12/11) גדעון חרלפ
בי' בחשוון התרע"ו הייתה התגלות שכינה לרב חרלפ ליד הכותל המערבי . הרב חרלפ חתר תמיד להתגלות ,ראה במעמד הר סיני את האירוע המכונן של האומה ותמיד קרא להבנה כי ביסוד לימוד התורה יש לזכור כי הכול הוא מעומק התגלות השכינה בסיני . היתדפק תמיד לקבלת גילויים עליונים ולא חת להתקשר עם נשמות גדולות מהעבר כמו הגאון מוילנא והרב מבריסק .
16:52 (23/11/10) גדעון חרלפ
הרב חרלפ- מילדות ובחרות לזקנה ושיבה . מפי נינו יאיר חרלפ
13:58 (14/11/10) גדעון חרלפ
לזכרו דיברו הרב משה לוינגר והרב פרופסור נחום רקובר
17:02 (01/09/09) גדעון חרלפ
מצורף מאמרו הנרחב של ד"ר יעקב הדני , רב ומחנךבמכללה להכשרת מורים ליפשיץ מתוך דוקטורט שחיבר על משנת הגאולה והציונות המעשית במשנת הרב חרלפ זיע"א . כאן עולה , פורחת ומתיחחדת אישיותו העצמאית והיחודית , בניגוד למה שנחשב לכאורה להיותו כינור שני למשפחת קוק . האם הציונות היא בגדר הציפיה לישועה של הרב חרלפ ?
00:56 (03/06/09) גדעון חרלפ
הרב חרלפ היה מהרבנים הראשונים ומהבודדים שהתייחס מבחינה רוחנית לטבח ושואת יהודי אירופה . במאמר שלפנינו כותב הרב אורי פיש על  פרדיגרמת המעבר בין גלות לגאולה ועל גאולת הפרט ועל גאולת הכלל , ששתיהן מהוות את הרקע  הן לנסיבות של שנאת היהודים והן לרקע של התנוצצות כוחות הגאולה בימים אלו של עקבתא דמשיחא .
21:41 (25/05/09) גדעון חרלפ
 מהגותו הרחבה של הרב חרלפ , נאספו אפוריזמים ופנינים המאירות וזורחות כשמש על ספריו וכתביו . מעומק אמונתו , שפתו המיוחדת ומהיותו אמן הניסוח נוצרו אבני חן שלוקטו מספריו על ידי נינו יאיר בן נפתלי בן יוסף דוב חרלפ .  
22:34 (19/05/09) גדעון חרלפ
 יחסית להיקף הרב של כתביו והגותו ומשנתו של הרב חרלפ , נכתבו מעט מאוד ספרים ומאמרים על משנתו האמונית המיוחדת , שאיחדה נגלה ונסתר ,קבלה ,מוסר ,הלכה ואגדה . האם ישנה אותה אישיות שכתבה גם את "מי מרום" וגם את חידושי התורה העצומים של "בית זבול "?
08:42 (16/04/09) גדעון חרלפ
ידוע היה בירושלים מעמד  ליל שירת הים , בליל שביעי של פסח , סמוך לביתו של הרב יעקב משה חרלפ בשכונת שערי חסד בירושלים . אלפי אנשים ,מכל שיכבות הציבור, נהרו לרחוב הסמוך לראות את הרב חרלפ הלבוש ב"חלוקא דרבנן" חגיגי , נושא דרשה נלהבת ומעמיקה על שירת הים וקורא ומזמר את פסוקי השירה . להרב י"ם היתה זיקה מיוחדת לליל חג זה שכביכול בו השתקפו תכונותיו המופלאות וגילוי תורתו המיוחדת בנושא גאולת עם ישראל ,מורשתו והתורה הפנימית והארץ ישראלית המתחדשת . 
19:56 (30/03/09) גדעון חרלפ
 הרב יעקב משה חרלפ , גאון בהלכה ,מקובל , גאון במחשבת ישראל המתחדשת ,איש האלוקים ,שזכה לגילוי שכינה בעצמו וזכה להוריד תורה חדשה אל קרקע ארץ ישראל , מחבר "מי מרום "במחשבה ו"בית זבול" בהלכה , אשר היה חריף ובקי בכל מכמני הש"ס והפסיקה - הוא הוא הענק ממשפחתינו שהאיר ומאיר את תורת ארץ ישראל ופנימיות התורה הרלוונטית לכל העובר על עם ישראל ומדינת ישראל עד היום הזה . 
חדשות
אישים במשפחה
כתב היחס =ספר יוחסין
מלכי יהודה
המשפחות המלכותיות
הרב יעקב משה חרלפ
שיעורי וידאו במשנת הרב חרלפ  
חללי המשפחה
הרב חרלפ על פרשת השבוע מפי נינו הרב יעקב משה זק"ש