משפחת חרלפ : עבר , הווה ועתיד
  www.charlap.022.co.il
נסיכות בני דוד חרלפ
יום ג', י’ באלול תשע”ח
    צור קשר  |  אודות  
16:22 (05/06/12) גדעון חרלפ
יהודה בן יעקב 'אבינו ' הוא ראש וראשון למשפחתינו וממנו נגזרו תכונת המלכות ,האחריות הכללית לעם ישראל ולתורתו .
10:20 (01/05/12) גדעון חרלפ
הרב חיים בן זבולון יעקב פרלמוטר- שורשובר היה רבה של העיר מריאמפול בליטא בין השנים 1780-1820 והיה רבה הראשון של העיר. חתנו היה הרב יהודה ליב חרלפ ונכדתו הייתה חיה חרלפ,שנשאה לבן דודה יצחק חרלפ מוילקאוויסק, העיר הסמוכה , ושהיו ראשוני העולים ממשפחתינו לארץ ישראל. הרב חיים חיבר את הספר 'אלף אומר' ( הורודנא תקנ"ה ), שהוא ספר מוסר המבוסס על חיבור פסוקים חדשים בסגנון נביאים וכתובים שכול מילותיהם מתחילות באות 'אלף'. עליהם נוסף ביאור בתחתית העמוד הנקרא 'שורש ' .שעל כן נקרא שמו 'שורשובר'.כן חבר את הספר 'שירה לחיים ' על הקשר בין שירת האזינו לתרי"ג המצוות על פי דברי הגאון מווילנא כי בפרשת האזינו מאוזכרות כל מצוות התורה.
09:55 (01/05/12) גדעון חרלפ
הרב יהודה -ליב חרלפ היה רבה של העיר מריאמפול בליטא החל משנת 1820.חותנו היה הרב חיים פרלמוטר שורשובר שהיה רב העיר לפניו.הרב חיים שורשובר חיבר את הספר 'אלף אומר ' (הורדנה תקנ"ה ). ביתו של הרב יהודה ליב הייתה מרת חיה חרלפ,אשת יצחק חרלפ , ראשוני העולים לארץ ישראל ממשפחתינו,הוריו של הרב זבולון חרלפ.(מקור- ספר הזיכרון למריאמפול)
16:28 (24/04/12) גדעון חרלפ
היום , ב' באייר התשע"ב ,יום הזכרון ה-148 לרבנית חיה חרל"פ ע"ה, עלינו אנוכי הקטן והרבניים החשובים הרב יעקב משה זק"ש, ראש ישיבת בית זבול, ואחיו הרב דוד זק"ש שהינם דור שישי של המנוחה, לפקוד בפעם הראשונה לאחר שנות דור את קברה שבהר הזיתים ירושלים, ובדרך פלאית מצאנו את קברה לאחר חיפוש של שנים. הרבנית חיה חרל"פ היא אמה של מלכות לבית משפחת חרל"פ בארץ ישראל, עלתה מפולין לארץ הקודש יחד עם בעלה הגאון צדיק יסוד עולם רבי יצחק בן הרב מאיר חרל"פ זצ"ל בשנת תר"י, נפטרה ב' אייר תרכ"ד.
10:03 (24/11/09) גדעון חרלפ
גדול משפחתינו מונשיא כולל סובלק-לומז'ה , בן זבולון חרלפ ואחיו הבכור של הרב חרלפ, גבאי בית הכנסת החורבה - היה הרב יצחק אליעזר חרלפ . טרם נמצאו מספיק ידיעות על פעלו הציבורי האדיר כמיסד שכונות זיכרון טוביה,משכנות ועוד .וכן כגבאי ראשי של חברה קדישא הפרושית של ירושלים . נפטר בצעירותו , פתק שהוכנס לקברו בהלוויתו- גרם לישועה גדולה !!
12:06 (27/03/09) גדעון חרלפ
 חייא היה ראש המשפחה המלכותית של בני דוד המלך שהגיע לספרד , אחרי שאביו ו\או סבו חזקיה ,שהיה ראש הגלות בבבל, הוצא להורג על ידי הכליף המוסלמי .חייא היה משורר בעצמו וכן היה המהדיר והעורך של דיוואן ( ספר השירים ) של רבי יהודה הלוי, שכנראה היה איתו בידידות קרובה . חייא זה שלנו נקרא גם "חייא אלדאודי " , וכן חייא - ללא תואר נוסף , מה שמראה  כי היה אישיות מפורסמת ביהדות ספרד של אז . אנו מצפים לעריכת שיריו ולמציאת עירו וקברו בספרד - יחד עם השבת כל רכוש משפחתינו הרב בספרד ובפורטוגל . 
14:17 (01/03/09) גדעון חרלפ
 ארתור מנטון הוא מיסד מורשת המשפחה בעשורים האחרונים . בעמל ובנחישות רבה כתב שני כרכים של מולדות המשפחה "The book of Destiny - Toledot Charlap " , מדוד המלך , דרך מלכי יהודה , ראשי הגלות בבבל , בני חייא בספד . ועם גרוש ספרד על המעבר לפלך סובלק ןמשם התפזרותם לארצות הברית ולארץ ישראל ועוד .ארתור מוציא את רבעון המשפחה וכן הקים את אתר האינטרנט של המשפחה charlap.org וכן יזם מפגשי משפחה בישראל , ספרד וארצות הברית . 
02:26 (10/03/09) גדעון חרלפ
ביל חרלפ ,מגדולי פסנתרני הג'ז העולמי בשנים האחרונות - גם הוא מבני משפחתינו . כמוהו כאביו , מרק (מוס ) חרלפ , הגנים המוזיקליים מופעים כאן בענק . בדומה לשאר בני המשפחה שהיו חזנים נודעים . מסתבר כי הגנים המוזיקליים מופיעים יחד עם הגנים של מלכי יהודה , שהרי ידוע מלכנו וראש משפחתינו , דוד מלך ישראל , שהיה קם בחצות הלילה ומנגן " עורה הנבל וכינור -אעירה שחר !" . ביל חרלפ למרות גילו הצעיר הפיק והקליט כבר שישה אלבומי מוסיקה אותנטית .  
14:09 (01/03/09) גדעון חרלפ
 זבולון עלה עם אחותו והוריו חיה ויצחק חרלפ . היה תלמיד חכם עצום ואביהם של יצחק אליעזר ויעקב משה חרלפ . כוחותיו הרוחניים היו מעבר לכל השגה - הוא היה ביכולתו להסתכל בכוס זכוכית ולדעת אם נטבלה כהלכה !!!
13:59 (01/03/09) גדעון חרלפ
 יצחק  חרלפ וזוגתו חיה חרלפ (בני דודים  ?), הם הראשונים שחזרו לארץ . הם נטשו את  העיירה וילקאויסק , אז בפלך סובלקוכיום בדרום ליטא ונסעו לארץ ישראל . . עיירה זו  שהייתה יהודית ברובה , הייתה כולה עסוקה בייצור מטאטאים ומברשות משער חזיר ., בחקלאות ובמסחר ... . בג' בתשרי התש"א , צום גדליה , פלשו הגרמנים לעיירה והשמידו את כל יהודיה . מתברר כי בני משפחתינו  , עם יכולת כשרונותיהם הטמונים בגנים המיוחדים עקב   היותם צאצאים למלכות העתיקה ,ראו את הנולד  100 שנה לפני כולם !!!
18:22 (26/02/09) גדעון חרלפ
בני משפחת חרלפ היו מיודדים ובקשרי חיתון עם משפחת משיוף , משפחה חסידית אשכנזית שאבי המשפחה , משה משקלוב עלה עם הרב מנחם מנדל מויטבסק לארץ ישראל . אחד מבני המשפחה ,חיים צבי מושיוף , שהיה עשיר גדול ויבואן של חיטה  מעיראק , נעלם או נרצח ומקום קבורתו לא נודע .. 
00:15 (25/02/09) גדעון חרלפ
 לא מספיק להקים אתר וירטואלי עבור המשפחה ועבור המתענינים . . על מנת להנחיל  את מורשת המשפחה לדורות הבאים מוצע להקים את בית מורשת המשפחה על בסיס בית הרב חרלפ , ישיבת בית זבול הפועלת שם בדירת המגורים לשעבר של הרב חרלפ . אלא שעדיין לא גויסו המשאבים , לא שוכתבה המורשת ולא הושגה  ההסכמה הנדרשת על ידי כל  בני המשפחה הנוגעים בעיניין . 
15:00 (19/02/09) גדעון חרלפ
הרב אפרים אליעזר צבי חרלפ היה מגאוני הדדור של אמצע המאה ה-19 . כתב עשרות ספרים ,מתוכם נותרו ארבעה . היה רב  במערב פולין ובסוף ימיו בעיר מזריץ'. היה בקשר עם ה"חפץ חיים", ועם אדמורים חסידיים  למרות שהיה מתנגד חריף לחסידות . 
00:00 (25/02/09) גדעון חרלפ
לא ידוע גורלו של אנטולי חרלפ , מבני משפחתינו שנותרו במזרח אירופה . אנטולי היה שר המסחר והתעשיה וסגן ראש הממשלה בבלורוסיה . לאחר מכן הועבר והורחק מתפקידו רם המעלה , על ידי הדיקטטור לוקושנקו ומונה לשגריר בסין . כל היודע על  משפחתו וגורלו מוזמן בדחיפות לדווח למנהל האתר !!!
14:31 (17/02/09) גדעון חרלפ
אדוני אבי , דוד טוביה יהושוע חרלפ , נולד בימין משה בירושלים ב טבת התרפ"ח להוריו מיכל-צבי ושושנה לבית גלויברמן .למד בתלמוד תורה בעץ חיים . התגייס לתנועת "ברית החשמונאים " ולאחר מכן לחם בשורות מחתרת לח"י - לוחמי חירות ישראל . לאחר שחרורו מצה"ל עבד כל ימיו במשרד המסחר והתעשייה . היה נשוי למרת אסתר ,תיבדל לחיים ארוכים ולששון ,אב מסור לגדעון , נאוה , אסנת , יובל ומיכאל . ולפתע עלתה נישמתו לשמים , ונפטר בשם טוב , יהי זיכרו ברוך .
חדשות
אישים במשפחה
כתב היחס =ספר יוחסין
מלכי יהודה
המשפחות המלכותיות
הרב יעקב משה חרלפ
חללי המשפחה
הרב חרלפ על פרשת השבוע מפי נינו הרב יעקב משה זק"ש