משפחת חרלפ : עבר , הווה ועתיד
  www.charlap.022.co.il
נסיכות בני דוד חרלפ
יום א', ד’ בשבט תשפ”א
    צור קשר  |  אודות  
14:47 (15/10/18) גדעון חרלפ
אכן ראוי ספרו של קרובינו הדגול יאיר חרל"פ ,להינתן לכבוד שרת התרבות גב' מירי רגב.כידוע , לא בכדי אהב רבינו ר' יעקב משה את הים ואת העיר תל אביב וכתב "רק מנסיעתי לתל אביב ,הבנתי את קדושת ירושלים, וכן "נסעתי לתל אביב ובנסיעתי זאת התעברה בי נשמת משה אלשיך , אני משה והוא משה (אורי וישעי י"ח), וראויה שרת התרבות המובילה את חוק ' נאמנות בתרבות ', לקבל את ספרו של יאיר חרל"פ, שכתב אותו בדם ,יזע ודמעות והרבה מאמצים ,והזיל כסף רב מכיסו... כמו מרים ,אימו של הרב חרל"פ, שכמהה לבנה יעקב משה , היא מרים וזאת מרים,ומכוח ה'מריומות' האלה , תבוא ברכה לעם ישראל כולו..
14:31 (20/09/18) גדעון חרלפ
מכאן היגענו.. עיירת המוצא של יצחק חרלפ ובת דודתו חיה חרלפ שהגיעו מהעיירה היהודית הזאת בשנת תר"י. מיהם המשוגעים העוזבים הכל והולכים אל הבלתי נודע.. 100 שנה לאחר מכן, באו הצוררים וסיימו להשמיד את כל מי שנשאר ! בזכותם ובזכות תושייתם הגענו מהעיירה עד הלום!!
16:41 (04/05/16) גדעון חרלפ
בספריה הלאומית הבריטית נשמר בכספת בתוך כספת ,כתב היד של היד החזקה ,בשני כרכים מאויירים ,כתב יד שהועתק בפקודת בן משפחתינו יוסף אבן חייא הרופא. אני ובני יותם המתנו שעות על שעות במבואת הספריה ,אולם בסופו של דבר , לא ניתן לנו להכנס ולמשש את כתב היד הזה שנגע בו קרובינו יוסף בן חייא הרופא - אולי אתם תנסו ?
16:33 (04/05/16) גדעון חרלפ
בפנקס קהילת העיר טיקטין,סמוך לביאליסטוק שבפולין,נמצאת אחת הערים העתיקות בפולין. בפנקס נמצאו שמותם של בני משפחתינו בהנהגת הקהילה וכמנהיגיה ,דיינים,גבאי צדקה וחסד,וגבאי ארץ ישראל.למעשה זאת העדות הספרותית החיצונית הקדומה ביותר על בני משפחתינו בפולין החל משנת 1685,אז כיהו יעקב חרלפ,כממונה על מאכל ומשתה ומידות ומשקלות.
23:06 (03/01/13) יעקב משה זק"ש
יצא לאור הספר הנשגב מי מרום על הגדה של פסח בהמהדורה חדשה סדר חדש אותיות מאירות עינים והרבה הוספות חדשות מכ"י שעדיין לא ראו אור וכן ליקוט מספריו הרבים וכל הרואהו אומר ברקאי.על פי תורתו של מרן יש ייחודיות ענקית רוחנית בליל התקדש החג בו נקראת ההגדה. וכך כתב רבינו : "בלילה הזה מתלקח הלהב הקדוש של הצינור הגזעי של ישראל, הוא זרם הקודש הזורם בכול אחד מישראל מהאבות הקדושים אברהם יצחק ויעקב, בלילה הזה מתעניין כל בן ומשתוקק לעמוד על סוד קדושים של שיבת אמונים והדרת קודש". הספר במהדורה מפוארת ניתן לרכישה בישיבת בית זבול טל 0527620683 וכן בחנויות המובחרות.
11:07 (16/02/09) גדעון חרלפ
משפחת חרלפ הינה משפחה עתיקת יומין . בני המשפחה הינם צאצאים ישירים של משפחת מלכי יהודה , וצאצאי המלך דוד ובנו שלמה - החכם מכל אדם . עם גלות ירושלים הראשונה ,בימי המלכים יהויכין וצדקיהו , גלו צאצאי המשפחה לבבל . בהמשך הם כיהנו כראשי גלות בבל עד לסוף האלף הראשון לספירה . משם עברו בני המשפחה לספרד ושם חי "חייא " שעל שמו ראשי התיבות בהם נקראת המשפחה : " חייא ראש ליהודי פולין ". או "חייא ראש ליהודי פורטוגל " . הן בספרד והן בפורטוגל בני המשפחה החזיקו בסמכויות שילטוניות ויש להם נכסים בברצלונה , לרידה , סרגוסה ,קלטיוד וליסבון וכן במחוז אלגריבה בדרום פורטוגל . עם גרוש ספרד התפזרו בני המשפחה לאיטליה ולמרחבי האימפריה העותומנית . חלק מבני המשפחה עברו מאלסנדריה בצפון איטליה לליטא ולאוקראינה ויסדו את הישוב היהודי שם . הרב יצחק ואשתו מהעיירה וילקויסק בדרום ליטא היו הראשונים מבני המשפחה שעלו לארץ ישראל בשנת התר"י והיתישבו בירושלים . נכדם היה הרב הגאון יעקב משה חרלפ זיע"א, מחבר מי מרום ומיסד את תורת הגאולה המודרנית והעכשווית . הרב אפרים חרלפ , שעלה לאחר מכן היה ממיסדי העיר רחובות . מכוחם , מתורתם ומרוח אמונתם בתקומת ישראל בארצו החדשה - ישנה, אנחנו כאן במדינת ישראל .
19:22 (19/06/11) גדעון חרלפ
מצורף מאמר מרוכז על קורות המשפחה , החל ממעבר חייא בן חזקיה ראש גלותא מבבל לגרנדה שבספרד , דרך פזורת משפחתינו באגן הים התיכון ,וקורות בני חייא באיטליה ובתורקיה ועד ההגעה למזרח פולין ולליטא , לוילקאויסק ולעיירות בחבל סובאלק וחזרת משפחת הרב חרלפ לארץ הקודש.
09:39 (11/12/09) גדעון חרלפ
78,444 זהו מספר בני המשפחה וקרוביהם מדרגה ראשונה כפי שנמצא ברשומות של הממשל בארצות הברית . אכן מספר מדהים . הראשונים שנזכרו הם צ'רלס חרלפ, אידה חרלפ ואסתר חרלפ שנולדו בסוף המאה ה-19 ונרשמו במרשם האוכלוסין בניו יורק בשנת 1930 . אכן מספר מדהים . האם אסתר חרלפ זו היא בתו של יצחק אליעזר חרלפ אחי הרב חרלפ ? פרטים באתר ancestry.com
15:21 (18/08/09) גדעון חרלפ
לאחרונה , לאחר חיפושים שלי אחר אנטולי חרלפ , סגן ראש הממשלה בבילורוסיה שנעלם, התברר כי בעיר מינסק בבילורוסיה , ישנם בספר הטלפונים של העיר , 150 כתובות וטלפונים של בני המשפחה . דהיינו יותר מבני המשפחה בתל אביב , בירושלים וחיפה . מי יכול ויש לו אפשרות ליצור קשר לשם ?
15:58 (01/03/09) גדעון חרלפ
  בני משפחת אבן -יחיא חיו בספרד בערים ברצלונה , לרידה , סרגוסה וקלטיוד . בפורטוגל חיו בני המשפחה בליסבון . בני המשפחה היו מקורבים למלכי ספרד ופורטוגל , היה להם רכוש רב ושמשו יועצים , מנהלי כספים וראשי הצבא למלכים השונים . פרוט מדויק של פעלם כי רב נמצא באנציקלופדיה יודאיקה בערך  " Yahia".
15:45 (01/03/09) גדעון חרלפ
בני המשפחה , גאוני עולם ,חברו במשך השנים ספרים רבים בהיהדות , שאלות ותשובות ועוד . להלן מקצת ספריהם  
15:13 (01/03/09) גדעון חרלפ
במהלך השנים האחרונות הוצעו מספר סמלים עבור סמל המשפחה המורחבת . כאשר היום יש לכל ארגון איזשהו לוגו גרפי המאפיין את מהותו=מורשתו . כבר לבוסתנאי ראש הגולה ממשפחתינו היה סמל של זבוב , מופיע בספר סדר הדורות .בספר זה גם מסופרעל סמל המשפחה בצורת אריה העומד על שתי רגליו ובידיו לולב .  בעלוני המשפחה הוצעו מספר אפשרויות , אולם לא הוקם פורום מתאים להחלטה מעין זאת .  
00:29 (25/02/09) גדעון חרלפ
 על פי הידוע , שימשו בני המשפחה בספרד ובפורטוגל בתפקידים בכירים בחצרות המלכים . גם מלכים אלו לא אחרו להשיב להם נכסים ועושר מלבד מה שרכשו בחריצותם ובכישרונותיהם כי רבים הם . על פי אנציקלופדיה יודאיקה , טרם גרוש ספרד,  היו בידיהם נכסים רבים , בעיקר בערים ברצלונה , לרידה וסרגוסה .מי ירים את הכפפה להשבת הרכוש הגזול ?
14:42 (17/02/09) גדעון חרלפ
 משפחת בני חייא ,או דון יחיא הייתה ממיסדי הישוב היהודי בפולין . ספר יוחסין השתמר בעיירה וילקויסק, בדרום ליטא של היום ובפלך סובלק לשעבר . בעיירה היה גם ספר תורה מגירוש ספרד - משם הגיעו בני המשפחה לאחר גירוש ספרד . מהעיר וילקוויסק עלו הרב יצחק וזוגתו חיה , גם היא מבית חרלפ  לארץ ישראל , מחוז נידח של האימפריה העותומנית בשנת התר"י - 1850 . 
16:22 (05/06/12) גדעון חרלפ
יהודה בן יעקב 'אבינו ' הוא ראש וראשון למשפחתינו וממנו נגזרו תכונת המלכות ,האחריות הכללית לעם ישראל ולתורתו .
10:20 (01/05/12) גדעון חרלפ
הרב חיים בן זבולון יעקב פרלמוטר- שורשובר היה רבה של העיר מריאמפול בליטא בין השנים 1780-1820 והיה רבה הראשון של העיר. חתנו היה הרב יהודה ליב חרלפ ונכדתו הייתה חיה חרלפ,שנשאה לבן דודה יצחק חרלפ מוילקאוויסק, העיר הסמוכה , ושהיו ראשוני העולים ממשפחתינו לארץ ישראל. הרב חיים חיבר את הספר 'אלף אומר' ( הורודנא תקנ"ה ), שהוא ספר מוסר המבוסס על חיבור פסוקים חדשים בסגנון נביאים וכתובים שכול מילותיהם מתחילות באות 'אלף'. עליהם נוסף ביאור בתחתית העמוד הנקרא 'שורש ' .שעל כן נקרא שמו 'שורשובר'.כן חבר את הספר 'שירה לחיים ' על הקשר בין שירת האזינו לתרי"ג המצוות על פי דברי הגאון מווילנא כי בפרשת האזינו מאוזכרות כל מצוות התורה.
09:55 (01/05/12) גדעון חרלפ
הרב יהודה -ליב חרלפ היה רבה של העיר מריאמפול בליטא החל משנת 1820.חותנו היה הרב חיים פרלמוטר שורשובר שהיה רב העיר לפניו.הרב חיים שורשובר חיבר את הספר 'אלף אומר ' (הורדנה תקנ"ה ). ביתו של הרב יהודה ליב הייתה מרת חיה חרלפ,אשת יצחק חרלפ , ראשוני העולים לארץ ישראל ממשפחתינו,הוריו של הרב זבולון חרלפ.(מקור- ספר הזיכרון למריאמפול)
16:28 (24/04/12) גדעון חרלפ
היום , ב' באייר התשע"ב ,יום הזכרון ה-148 לרבנית חיה חרל"פ ע"ה, עלינו אנוכי הקטן והרבניים החשובים הרב יעקב משה זק"ש, ראש ישיבת בית זבול, ואחיו הרב דוד זק"ש שהינם דור שישי של המנוחה, לפקוד בפעם הראשונה לאחר שנות דור את קברה שבהר הזיתים ירושלים, ובדרך פלאית מצאנו את קברה לאחר חיפוש של שנים. הרבנית חיה חרל"פ היא אמה של מלכות לבית משפחת חרל"פ בארץ ישראל, עלתה מפולין לארץ הקודש יחד עם בעלה הגאון צדיק יסוד עולם רבי יצחק בן הרב מאיר חרל"פ זצ"ל בשנת תר"י, נפטרה ב' אייר תרכ"ד.
10:03 (24/11/09) גדעון חרלפ
גדול משפחתינו מונשיא כולל סובלק-לומז'ה , בן זבולון חרלפ ואחיו הבכור של הרב חרלפ, גבאי בית הכנסת החורבה - היה הרב יצחק אליעזר חרלפ . טרם נמצאו מספיק ידיעות על פעלו הציבורי האדיר כמיסד שכונות זיכרון טוביה,משכנות ועוד .וכן כגבאי ראשי של חברה קדישא הפרושית של ירושלים . נפטר בצעירותו , פתק שהוכנס לקברו בהלוויתו- גרם לישועה גדולה !!
12:06 (27/03/09) גדעון חרלפ
 חייא היה ראש המשפחה המלכותית של בני דוד המלך שהגיע לספרד , אחרי שאביו ו\או סבו חזקיה ,שהיה ראש הגלות בבבל, הוצא להורג על ידי הכליף המוסלמי .חייא היה משורר בעצמו וכן היה המהדיר והעורך של דיוואן ( ספר השירים ) של רבי יהודה הלוי, שכנראה היה איתו בידידות קרובה . חייא זה שלנו נקרא גם "חייא אלדאודי " , וכן חייא - ללא תואר נוסף , מה שמראה  כי היה אישיות מפורסמת ביהדות ספרד של אז . אנו מצפים לעריכת שיריו ולמציאת עירו וקברו בספרד - יחד עם השבת כל רכוש משפחתינו הרב בספרד ובפורטוגל . 
14:17 (01/03/09) גדעון חרלפ
 ארתור מנטון הוא מיסד מורשת המשפחה בעשורים האחרונים . בעמל ובנחישות רבה כתב שני כרכים של מולדות המשפחה "The book of Destiny - Toledot Charlap " , מדוד המלך , דרך מלכי יהודה , ראשי הגלות בבבל , בני חייא בספד . ועם גרוש ספרד על המעבר לפלך סובלק ןמשם התפזרותם לארצות הברית ולארץ ישראל ועוד .ארתור מוציא את רבעון המשפחה וכן הקים את אתר האינטרנט של המשפחה charlap.org וכן יזם מפגשי משפחה בישראל , ספרד וארצות הברית . 
02:26 (10/03/09) גדעון חרלפ
ביל חרלפ ,מגדולי פסנתרני הג'ז העולמי בשנים האחרונות - גם הוא מבני משפחתינו . כמוהו כאביו , מרק (מוס ) חרלפ , הגנים המוזיקליים מופעים כאן בענק . בדומה לשאר בני המשפחה שהיו חזנים נודעים . מסתבר כי הגנים המוזיקליים מופיעים יחד עם הגנים של מלכי יהודה , שהרי ידוע מלכנו וראש משפחתינו , דוד מלך ישראל , שהיה קם בחצות הלילה ומנגן " עורה הנבל וכינור -אעירה שחר !" . ביל חרלפ למרות גילו הצעיר הפיק והקליט כבר שישה אלבומי מוסיקה אותנטית .  
14:09 (01/03/09) גדעון חרלפ
 זבולון עלה עם אחותו והוריו חיה ויצחק חרלפ . היה תלמיד חכם עצום ואביהם של יצחק אליעזר ויעקב משה חרלפ . כוחותיו הרוחניים היו מעבר לכל השגה - הוא היה ביכולתו להסתכל בכוס זכוכית ולדעת אם נטבלה כהלכה !!!
13:59 (01/03/09) גדעון חרלפ
 יצחק  חרלפ וזוגתו חיה חרלפ (בני דודים  ?), הם הראשונים שחזרו לארץ . הם נטשו את  העיירה וילקאויסק , אז בפלך סובלקוכיום בדרום ליטא ונסעו לארץ ישראל . . עיירה זו  שהייתה יהודית ברובה , הייתה כולה עסוקה בייצור מטאטאים ומברשות משער חזיר ., בחקלאות ובמסחר ... . בג' בתשרי התש"א , צום גדליה , פלשו הגרמנים לעיירה והשמידו את כל יהודיה . מתברר כי בני משפחתינו  , עם יכולת כשרונותיהם הטמונים בגנים המיוחדים עקב   היותם צאצאים למלכות העתיקה ,ראו את הנולד  100 שנה לפני כולם !!!
18:22 (26/02/09) גדעון חרלפ
בני משפחת חרלפ היו מיודדים ובקשרי חיתון עם משפחת משיוף , משפחה חסידית אשכנזית שאבי המשפחה , משה משקלוב עלה עם הרב מנחם מנדל מויטבסק לארץ ישראל . אחד מבני המשפחה ,חיים צבי מושיוף , שהיה עשיר גדול ויבואן של חיטה  מעיראק , נעלם או נרצח ומקום קבורתו לא נודע .. 
00:15 (25/02/09) גדעון חרלפ
 לא מספיק להקים אתר וירטואלי עבור המשפחה ועבור המתענינים . . על מנת להנחיל  את מורשת המשפחה לדורות הבאים מוצע להקים את בית מורשת המשפחה על בסיס בית הרב חרלפ , ישיבת בית זבול הפועלת שם בדירת המגורים לשעבר של הרב חרלפ . אלא שעדיין לא גויסו המשאבים , לא שוכתבה המורשת ולא הושגה  ההסכמה הנדרשת על ידי כל  בני המשפחה הנוגעים בעיניין . 
15:00 (19/02/09) גדעון חרלפ
הרב אפרים אליעזר צבי חרלפ היה מגאוני הדדור של אמצע המאה ה-19 . כתב עשרות ספרים ,מתוכם נותרו ארבעה . היה רב  במערב פולין ובסוף ימיו בעיר מזריץ'. היה בקשר עם ה"חפץ חיים", ועם אדמורים חסידיים  למרות שהיה מתנגד חריף לחסידות . 
00:00 (25/02/09) גדעון חרלפ
לא ידוע גורלו של אנטולי חרלפ , מבני משפחתינו שנותרו במזרח אירופה . אנטולי היה שר המסחר והתעשיה וסגן ראש הממשלה בבלורוסיה . לאחר מכן הועבר והורחק מתפקידו רם המעלה , על ידי הדיקטטור לוקושנקו ומונה לשגריר בסין . כל היודע על  משפחתו וגורלו מוזמן בדחיפות לדווח למנהל האתר !!!
14:31 (17/02/09) גדעון חרלפ
אדוני אבי , דוד טוביה יהושוע חרלפ , נולד בימין משה בירושלים בw טבת התרפ"ח להוריו מיכל-צבי ושושנה לבית גלויברמן .למד בתלמוד תורה בעץ חיים . התגייס לתנועת "ברית החשמונאים " ולאחר מכן לחם בשורות מחתרת לח"י - לוחמי חירות ישראל .לחם בכיבוש דיר -יאסין ועל כיבוש מנזר האחיות המתקנות -מתחם נוטרדאם בירושלים. על השתתפותו בקרב זה נכתב הסיפור 'גגות '.לאחר שחרורו מצה"ל עבד כל ימיו במשרד המסחר והתעשייה . היה נשוי למרת אסתר ,תיבדל לחיים ארוכים ולששון ,אב מסור לגדעון , נאוה , אסנת , יובל ומיכאל . ולפתע עלתה נישמתו לשמים , ונפטר בשם טוב , יהי זיכרו ברוך .
15:41 (01/03/09) גדעון חרלפ
 ברשות המשפחה מסורות בכתב על אילן היוחסין שלהם החל מדוד המלך , דרך מלכי יהודה , ראשי הגלויות  בבבל ועד ימינו אלה . כתב יוחסין נמצא בידי משפחת חרלפ שעלתה לרחובות בתחילת המאה ה-20 , וכן בידי משפחת חרלפ שעלתה באמצע המאה ה-19 .  כתב היחס נמצא בהקדמת ספריו של  הרב אליעזר צבי חרלפ ממזריטש . כתב יחס דומה נמצא גם ברשות משפחת דיין מחל'ב . 
22:44 (09/11/20) גדעון חרלפ
נמצא חותם של מלכינו ובן משפחתינו חזקיה המלך
11:17 (18/03/12) גדעון חרלפ
אחרי עשור של דיונים דחה בית המשפט את טענותיה של רשות העתיקות כי כתובת יהואש מלכנו -מזויפת היא ! אם כן לפנינו כתובת מקורית של שיפוץ מקדשינו על ידי מלכנו זה .
12:34 (12/07/09) גדעון חרלפ
בשנים האחרונות הושקעו כספי משרד התיירות בפיתוח הנארטיב של הנבטים בנגב ובערבה . אולם נשכח מכולם כי הנגב יושב בראשונה על ידי מלכי יהודה . עשרות מצודות וישובים חקלאיים מתקופת הברזל , היא תקופת מלכי יהודה נמצאו בנגב , ממצודת ערד בצפון , דרך מצודות באיזור ירוחם , חוות וישובים חקלאיים ברמת מטרד , מקדש בכונתילת עג'רוד ועוד . מצודות ביטבתה ועד תל - אל חלייפה על שפת ים סוף , למעלה מחמש מאות אתרים מעידים על מפעל ההיתישבות של מלכי יהודה בנגב . מי ירים את הכפפה להנצחת מורשתם , לפחות ברמה שבה הונצחו הנבטים !!!
14:46 (27/05/09) גדעון חרלפ
 באילת  המקראית , היא עציון גבר על שפת  הים האדום ,נמצא על ידי הארכיאולוג נלסון גליק חותם סגלגל עם פיקטוגרם של איל וכתובת "ליתם ". וכרגיל על אף שגם הוא וגם פרופסור נחמן אביגד המנוח ייחסו חותם זה ליותם המלך , שהרי  הוא נמצא בתוך שכבה ארכיאולוגית מתקופת מלכי יהודה , לפתע הוא הפך לחותם של יתום אדומי "!! , האם הכחשת ספר מלכים חייבת להיות גם הכחשה של נוכחות המלך יותם , מבני העלייה מעולם האצילות, באילת ? 
08:24 (19/03/09) גדעון חרלפ
 רבים הם המכחישים של ממלכת דוד ואחריו שלמה המלך החכם מכל אדם . ההכחשה נובעת מאחר שלא נמצאו כתובות על ראשי משפחתינו אלה למעט מה שכתוב בנביאים ובתורה שבעל פה . לפני כעשור התגלתה כתובת של יהואש המלך בירושלים , כתובת אוטנטית מלפני כ-2800  בה נכתב על מפעלו של המלך יהואש לשיפוץ כללי של מקדש ירושלים . אולם משיקולים זרים של הכחשת קיומושל מקדש ירושלים הראשון ושל קבלת הזיוף הגדול של ארכאולוגים מפורסמים תבעה ראשות העתיקות את מוצא הכתובת למשפט בעבירת זיוף ......
21:19 (18/11/09) גדעון חרלפ
משפחת שאלתיאל היא משפחה מלכותית מצאצאי מר שאלתיאל מספרד . היא מיוחסת גם לצאצאי מכיר מנרבונה שגם היא מהשושלת של משפחת בית דוד .
11:11 (19/03/09) גדעון חרלפ
 כמו משפחת חרלפ , ישנן עוד משפחות הטוענות לכתר . ידועות משפחות דיין=נשיא , משפחת שאלתיאל , להם כתבי יחוש ומסורות להיותן ראויות למלכות . לשלשת משפחות אלה כתבי יחוש מראשי הגלות  שבבל . כמו כן ישנן משפחות נוספות המחשיבות את עצמן לצאצאים ישירים של דוד המלך בעיקבות השתייכותן לצאצאי רש"י או המהר"ל מפראג , כמו משפחות קצנלבוגן , אברבנאל ועוד . לכולם יש מקום של כבוד במלכות ישראל השלישית . 
11:24 (19/03/09) גדעון חרלפ
 כתב יחש זה נמצא בגניזה הקהירית ונכתב  בערך בשנת 1620
11:19 (19/03/09) גדעון חרלפ
 ידועה משפחת דיין של היום ,שמקורה מהעיר חלב בצפון מחוז סוריה , המחוז הצפוני של ארץ ישראל . כתב היחש של המשפחה נמצא בגניזה הקהירית וכן נכתב בספר            של ארם צובה . צאצא המשפחה ,ידידי הרב יוסף דיין , הוא צאצא ישיר של המשפחה וטוען למלכות, ובמקביל מפתח את " תורת מלכות ישראל השלישית " כרלוונטית ורצויה גם על פי החסרונות הרבים של השיטה הדמוקרטית היום והן על פי תורת ישראל וכמצוות המלכת מלך שהיא מצווה עיקרית בתרי"ג המצוות ואליה אנו נושאים את עיננו בתפילה שלוש פעמים ביום :"את צמח דוד עבדך מהרה תצמיח " ובברכת המזון :"ועל מלכות בית דוד משיחך ", במהרה בימינו אמן . הנסיך יוסף דיין חיבר את הספר " כס וכתר " . 
00:39 (12/06/09) גדעון חרלפ
מכיר היה מזרע בית דוד,מצאצאי בוסתנאי ראש הגלות בבבל ,שהובא לעיר נרבון בדרום צרפת בתקופת קארל הגדול, עובדה זו נזכרת בספר הקבלה של הראבד. בניו וצאצאיהם נקראו בשם המשפחה קלונימוס,ועליהם גם דיווח ר' בנימין מטודלה בספרו . בתחילת המאה ה-19, ,שונה בעיר טרייסט שבאיטליה שם המשפחה לקלימר . בספר התנ"ך המפואר של הקהילה היהודית בטרייאסט הופיע אילן היוחסין של משפחת קלימר.
15:37 (01/06/16) גדעון חרלפ
הרב משה לוינגר היה גר בצעירותו ליד הרב חרל"פ . להלן התרשמותו כנער מהמופע הזה......
16:48 (25/05/15) גדעון חרלפ
https://www.youtube.com/watch? v=quWUgqcZVU0&index=8&list=PLjs WrVCPyWVqfJuBlW2JwdJDxbSaWfBPj סרט שהכין ביים וצילם יאיר חרלפ
13:32 (25/05/15) גדעון חרלפ
באתר של youtube תוכלו למצוא שיעורים שנתנו לזכרו בישיבת ראשון לציון כסלו התשע"ההקלידו https://www.youtube.com/watch? v=qbkSwKJgsJU
16:59 (24/05/12) גדעון חרלפ
הרב חרלפ היה הראשון שקבע שייש לומר "נשמת" בתפילת שחרית כתפילת יום טוב מי היה מאמין שנשא דרשה ציונית בבית הכנסת ה'גר"א בשערי חסד , בירך שהחיינו על הקמת מדינת ישראל ,שמח ועלז !אולם הבין את הפער בין אוהבי המדינה החדשה ובין ה"יראים " שלא באו לשמוח בשמחת הקמת המדינה .
09:53 (06/05/12) גדעון חרלפ
על תולדותיו , הגותו , זכרונות , הערכות והספדים, עיון במשנתו , סיפורים עליו , ארץ ישראל במשנתו הכול בחוברת לזכרו שהוציא וערך הרב אריה סטריקובסקי שליט"א בהוצאת משרד החינוך
15:44 (02/12/11) גדעון חרלפ
בי' בחשוון התרע"ו הייתה התגלות שכינה לרב חרלפ ליד הכותל המערבי . הרב חרלפ חתר תמיד להתגלות ,ראה במעמד הר סיני את האירוע המכונן של האומה ותמיד קרא להבנה כי ביסוד לימוד התורה יש לזכור כי הכול הוא מעומק התגלות השכינה בסיני . היתדפק תמיד לקבלת גילויים עליונים ולא חת להתקשר עם נשמות גדולות מהעבר כמו הגאון מוילנא והרב מבריסק .
16:52 (23/11/10) גדעון חרלפ
הרב חרלפ- מילדות ובחרות לזקנה ושיבה . מפי נינו יאיר חרלפ
13:58 (14/11/10) גדעון חרלפ
לזכרו דיברו הרב משה לוינגר והרב פרופסור נחום רקובר
17:02 (01/09/09) גדעון חרלפ
מצורף מאמרו הנרחב של ד"ר יעקב הדני , רב ומחנךבמכללה להכשרת מורים ליפשיץ מתוך דוקטורט שחיבר על משנת הגאולה והציונות המעשית במשנת הרב חרלפ זיע"א . כאן עולה , פורחת ומתיחחדת אישיותו העצמאית והיחודית , בניגוד למה שנחשב לכאורה להיותו כינור שני למשפחת קוק . האם הציונות היא בגדר הציפיה לישועה של הרב חרלפ ?
00:56 (03/06/09) גדעון חרלפ
הרב חרלפ היה מהרבנים הראשונים ומהבודדים שהתייחס מבחינה רוחנית לטבח ושואת יהודי אירופה . במאמר שלפנינו כותב הרב אורי פיש על  פרדיגרמת המעבר בין גלות לגאולה ועל גאולת הפרט ועל גאולת הכלל , ששתיהן מהוות את הרקע  הן לנסיבות של שנאת היהודים והן לרקע של התנוצצות כוחות הגאולה בימים אלו של עקבתא דמשיחא .
21:41 (25/05/09) גדעון חרלפ
 מהגותו הרחבה של הרב חרלפ , נאספו אפוריזמים ופנינים המאירות וזורחות כשמש על ספריו וכתביו . מעומק אמונתו , שפתו המיוחדת ומהיותו אמן הניסוח נוצרו אבני חן שלוקטו מספריו על ידי נינו יאיר בן נפתלי בן יוסף דוב חרלפ .  
22:34 (19/05/09) גדעון חרלפ
 יחסית להיקף הרב של כתביו והגותו ומשנתו של הרב חרלפ , נכתבו מעט מאוד ספרים ומאמרים על משנתו האמונית המיוחדת , שאיחדה נגלה ונסתר ,קבלה ,מוסר ,הלכה ואגדה . האם ישנה אותה אישיות שכתבה גם את "מי מרום" וגם את חידושי התורה העצומים של "בית זבול "?
08:42 (16/04/09) גדעון חרלפ
ידוע היה בירושלים מעמד  ליל שירת הים , בליל שביעי של פסח , סמוך לביתו של הרב יעקב משה חרלפ בשכונת שערי חסד בירושלים . אלפי אנשים ,מכל שיכבות הציבור, נהרו לרחוב הסמוך לראות את הרב חרלפ הלבוש ב"חלוקא דרבנן" חגיגי , נושא דרשה נלהבת ומעמיקה על שירת הים וקורא ומזמר את פסוקי השירה . להרב י"ם היתה זיקה מיוחדת לליל חג זה שכביכול בו השתקפו תכונותיו המופלאות וגילוי תורתו המיוחדת בנושא גאולת עם ישראל ,מורשתו והתורה הפנימית והארץ ישראלית המתחדשת . 
19:56 (30/03/09) גדעון חרלפ
 הרב יעקב משה חרלפ , גאון בהלכה ,מקובל , גאון במחשבת ישראל המתחדשת ,איש האלוקים ,שזכה לגילוי שכינה בעצמו וזכה להוריד תורה חדשה אל קרקע ארץ ישראל , מחבר "מי מרום "במחשבה ו"בית זבול" בהלכה , אשר היה חריף ובקי בכל מכמני הש"ס והפסיקה - הוא הוא הענק ממשפחתינו שהאיר ומאיר את תורת ארץ ישראל ופנימיות התורה הרלוונטית לכל העובר על עם ישראל ומדינת ישראל עד היום הזה . 
שיעורי וידאו במשנת הרב חרלפ
23:08 (19/05/09) גדעון חרלפ
חרל"פ, שמואל (מולה) בן מלכה ומאיר, נולד ביום כ"ו באדר ב' תרפ"ז (30.3.1927) בשכונת קרית משה בירושלים, וסיים בית-ספר יסודי.בהיותו מפותח למעלה מגילו, התגייס בשנת 1942 לצבא הבריטי, ליחידת הנהגים, כאשר לא מלאו לו עדיין 16 שנה.עם השחרור עבד כנהג והיה בו בזמן איש ה"הגנה". בדצמבר 1947גויס גיוס מלא לצבא ושירת בחטיבת ירושלים.באחת השיירות שהצליחו להבקיע את המצור הגיע לכפר עציון ונשאר עם המגינים עד יום הכניעה. שמואל היה בין השבויים ונפצע בעלות מכונית השבויים על מוקש מול המנזר. הוא הובא לבית לחם ושם מת מפצעיו ביום ה' באייר תש"ח 14.5.1948/13)). נקבר בבית-הקברות של בית-החולים הצרפתי בבית לחם. 
23:06 (19/05/09) גדעון חרלפ
  חרל"פ, יצחק בן מלכה ומאיר. נולד בד' בטבת תרפ"א (15.12.1920) בירושלים. הוא גדל בבית מסורתי, למד בישיבת "עץ חיים" ואחר כך בבית הספר "תחכמוני" שסיימו בשנת 1935. את לימודיו בבית הספר התיכון מימן בכוחות עצמו מעבודות מזדמנות.בשנת 1940, עם גל הגיוס הראשון לצבא הבריטי, הצטרף יצחק למתגייסים לפלוגת ההובלה 462. ביום כ"ו בניסן תש"ג (1.5.1943)נמצא עם פלוגתו על סיפון האנייה "ארינפורה" שהובילה חיילים של בעלות הברית מאלכסנדריה למאלטה. עקב התקפה גדולה של אווירוני האויב טבעה האנייה ללא אפשרות הצלה של רבים מהחיילים. על סיפונה היו למעלה משלוש מאות חיילים יהודים, ומהם טבעו מאה וארבעים, יצחק ביניהם. הניח הורים, שני אחים ושתי אחיות. אחיו, שמואל, נפל במלחמת הקוממיות בקרב על גוש עציון.בבית הקברות הצבאי שעל הר הרצל בירושלים, הוקמה לזכר הנעדרים אנדרטה דמויית אנייה 
13:56 (19/04/13) יעקב משה זק"ש
שני השעירים ואיש עתי
13:05 (04/04/13) יעקב משה זק"ש
כוחות הנפש למטרות רוחניות
13:17 (15/03/13) יעקב משה זק"ש
אהבת ד' לברואיו
10:52 (27/02/13) יעקב משה זק"ש
מסירות נפשם של ישראל לעבודת המשכן
10:40 (27/02/13) יעקב משה זק"ש
עבודות המשכן סגולת ישראל
11:46 (19/02/13) יעקב משה זק"ש
ענין המנורה
22:57 (14/02/13) יעקב משה זק"ש
תקחו תרומה
12:35 (08/02/13) יעקב משה זק"ש
אוזן ששמעה על הר סיני
10:51 (30/01/13) יעקב משה זק"ש
נשים צדקניות
16:39 (24/01/13) יעקב משה זק"ש
אמונה
22:20 (09/01/13) יעקב משה זק"ש
מדות
23:05 (03/01/13) יעקב משה זק"ש
פקד פקדתי
10:30 (27/12/12) יעקב משה זק"ש
חסד של אמת
13:20 (21/12/12) יעקב משה זק"ש
13:24 (14/12/12) יעקב משה זק"ש
יוסף ואחיו
19:35 (06/12/12) יעקב משה זק"ש
מצות הבטחון
11:57 (29/11/12) יעקב משה זק"ש
קיום המצוות
22:11 (22/11/12) יעקב משה זק"ש
יראת ד' וקנאת סופרים
12:06 (16/11/12) יעקב משה זק"ש
כחו של עשו ותאותיו
09:37 (31/10/12) יעקב משה זק"ש
מדות טובות
09:35 (31/10/12) יעקב משה זק"ש
חסד
12:09 (22/10/12) יעקב משה זק"ש
ארץ ישראל
14:41 (19/10/12) יעקב משה זק"ש
האדם - צלם אלקים
22:09 (11/10/12) יעקב משה זק"ש
ארץ ישראל
22:53 (27/09/12) יעקב משה זק"ש
תורת ישראל - שמחת תורה
22:50 (27/09/12) יעקב משה זק"ש
כי שם ד' אקרא - רופא חולים
14:36 (21/09/12) יעקב משה זק"ש
עמל לדעת את ד' - אשריכם ישראל
22:14 (12/09/12) יעקב משה זק"ש
תשובה
13:50 (07/09/12) יעקב משה זק"ש
ישועת ישראל ותשועת ישראל
11:15 (31/08/12) יעקב משה זק"ש
עם ישראל - תכונת עם ישראל
12:42 (22/08/12) יעקב משה זק"ש
חיפוש אחר המצוות ופרשת עגלה ערופה
13:11 (17/08/12) יעקב משה זק"ש
ארץ ישראל
13:52 (10/08/12) יעקב משה זק"ש
אכילת האדם – ארץ זית שמן ודבש
17:04 (29/07/12) יעקב משה זק"ש
שבח עם ישראל וארץ ישראל
17:02 (29/07/12) יעקב משה זק"ש
ירידת עם ישראל
13:20 (22/07/12) יעקב משה זק"ש
פרשת נדרים
11:08 (09/07/12) יעקב משה זק"ש
קנאות לשם שמים
20:41 (03/07/12) יעקב משה זק"ש
קרבת ישראל לאביהם שבשמים – סוד קיומנו
22:26 (28/06/12) יעקב משה זק"ש
מדת החסד – ומדת חסדו יתברך
11:34 (19/06/12) יעקב משה זק"ש
גדולת ישראל– אחדות ישראל
12:24 (14/06/12) יעקב משה זק"ש
סגולת ארץ ישראל
20:36 (06/06/12) יעקב משה זק"ש
זכות אבות ואחדות ישראל
21:09 (30/05/12) יעקב משה זק"ש
תשובה מאהבה – אהבת ישראל
חדשות
אישים במשפחה
כתב היחס =ספר יוחסין
מלכי יהודה
המשפחות המלכותיות
הרב יעקב משה חרלפ
חללי המשפחה
הרב חרלפ על פרשת השבוע מפי נינו הרב יעקב משה זק"ש